Baltic Cup 2015

 

 

 

Nabór

 

 

Nabór

 

Cała Polska Biega Z Mapą

 

 

Cała Polska Biega Z Mapą

Home
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO PDF Drukuj Email

 

W dniu 31 marca 2012 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie, odbyły się zawody w biegu na orientację – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Biegu Długodystansowym, których organizatorem był rumski klub UKS „Siódemka” Rumia. Zawody te były inauguracją sezonu 2012 na Pomorzu.

 Na starcie stanęło 140 zawodników. Zawodnicy z Rumi zdobyli 24 medale.

Zdjęcia dostępne w galerii

Impreza przyciągnęła wielu nowych chętnych, którzy spróbowali swoich sił w wymagającym terenie jakim jest Kalwaria Wejherowska. Z pewnością pogoda nie ułatwiła startującym w tych zawodach (był to chyba jedyny dzień, kiedy mogliśmy przeżyć wszystkie pory roku naraz od słońca po śnieg).  Dodatkową „niespodzianką” był mass-start wszystkich kategorii poczynając od K/M16 do seniorów i weteranów.  

 Aby zredukować   tzw. zjawisko tramwajów (których niestety  nie uniknęliśmy biegnąc na dwa pierwsze punkty), trasy różniły się od siebie dając nam więcej możliwości. Młodszym kategoriom oraz OPEN-kom przydzielono już minuty. Ciekawe i wymagające trasy zweryfikowały przygotowanie zawodników do sezonu, liczyła się przede wszystkim kondycja i "odporność" na zimno. Po zakończeniu biegu uczestnicy z pewnością mieli o czym rozmawiać.                                    Przed głównym zakończeniem odbyło się wręczenie nagród w rankingu Indywidualnego Pucharu Województwa Pomorskiego za rok 2011. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki.  

 Zakończenie biegu długodystansowego odbyło się około 13.30, triumfalne trójki otrzymały medale, dyplomy i słodki upominek. Organizacja, jak przystało na trenera, była dopracowana w każdym szczególe, także dzięki pomocy ze strony rodziców i uczestników. Sądzę, że luźna atmosfera i dużo śmiechu zostawiły pozytywne wrażenie na początkujących jak i na weteranach.

Gratulujemy wszystkim, którzy mieli odwagę zmierzyć się z długimi trasami w ekstremalnych warunkach pogodowych i dotarli do mety.

Zawodnicy UKS „Siódemka” Rumia zdobyli  w różnych kategoriach 24 medale. W tym 8 tytułów mistrzów województwa : K-10 – Marta Żurek, K-18 – Angelika Zamojska, K-21 Maria Maj-Roksz, M-12 Bartłomiej Ogdowski, M-14 Mateusz Socik, M-16 Łukasz Wiśniewski, M-18 – Marcin Piechowski, M-20 – Robert Niewiedziała. Ponadto srebrne medale zdobyli – Zuzanna Moskal (K-10), Zosia Melzer (K-12), Alicja Bielecka (K-14), Michalina Kantecka (K-18), Marta Kozieł (K-20), Wioletta Konkol-Klimczak (K-21), Paweł Lipieński (M-20), Przemysław Olech (M-21), Grzegorz Żurek (M-12). Szymon Melzer (M-14), Paweł Zamojski (M-18). Na najniższym podium stanęli : Natalia Dawidowska, Edyta Wiśniewska i Ewelina Zamojska.

Do zobaczenia na kolejnych trasach  biegu na orientację

Ewelina Zamojska

 

 
Copyright © 2015 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Las-Kompas

 


Otwarte treningi

UKS Siódemka Rumia

 

Siódemka na facebook'u

 

Baltic Cup 2015

Reklama

Urząd Miasta Rumi

 

 

UM Rumi dofinansował imprezy organizowane przez UKS "Siódemka" i udział zawodników w zawodach.

 

JWOC 2011

Reklama