Mistrzostwa Polski 2014

 

Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Masters

w klasycznym i sztafetowym biegu na orientację

Nowy Dwór Wejherowski 20-21.09.2014

Mistrzostwa Polski 2014

 

Puchar Rumi

 

 

Puchar Rumi IV runda

 

Nabór

 

 

Nabór

 

Cała Polska Biega Z Mapą

 

 

Cała Polska Biega Z Mapą

Home
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO PDF Drukuj Email

 

W dniu 31 marca 2012 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie, odbyły się zawody w biegu na orientację – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Biegu Długodystansowym, których organizatorem był rumski klub UKS „Siódemka” Rumia. Zawody te były inauguracją sezonu 2012 na Pomorzu.

 Na starcie stanęło 140 zawodników. Zawodnicy z Rumi zdobyli 24 medale.

Zdjęcia dostępne w galerii

Impreza przyciągnęła wielu nowych chętnych, którzy spróbowali swoich sił w wymagającym terenie jakim jest Kalwaria Wejherowska. Z pewnością pogoda nie ułatwiła startującym w tych zawodach (był to chyba jedyny dzień, kiedy mogliśmy przeżyć wszystkie pory roku naraz od słońca po śnieg).  Dodatkową „niespodzianką” był mass-start wszystkich kategorii poczynając od K/M16 do seniorów i weteranów.  

 Aby zredukować   tzw. zjawisko tramwajów (których niestety  nie uniknęliśmy biegnąc na dwa pierwsze punkty), trasy różniły się od siebie dając nam więcej możliwości. Młodszym kategoriom oraz OPEN-kom przydzielono już minuty. Ciekawe i wymagające trasy zweryfikowały przygotowanie zawodników do sezonu, liczyła się przede wszystkim kondycja i "odporność" na zimno. Po zakończeniu biegu uczestnicy z pewnością mieli o czym rozmawiać.                                    Przed głównym zakończeniem odbyło się wręczenie nagród w rankingu Indywidualnego Pucharu Województwa Pomorskiego za rok 2011. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki.  

 Zakończenie biegu długodystansowego odbyło się około 13.30, triumfalne trójki otrzymały medale, dyplomy i słodki upominek. Organizacja, jak przystało na trenera, była dopracowana w każdym szczególe, także dzięki pomocy ze strony rodziców i uczestników. Sądzę, że luźna atmosfera i dużo śmiechu zostawiły pozytywne wrażenie na początkujących jak i na weteranach.

Gratulujemy wszystkim, którzy mieli odwagę zmierzyć się z długimi trasami w ekstremalnych warunkach pogodowych i dotarli do mety.

Zawodnicy UKS „Siódemka” Rumia zdobyli  w różnych kategoriach 24 medale. W tym 8 tytułów mistrzów województwa : K-10 – Marta Żurek, K-18 – Angelika Zamojska, K-21 Maria Maj-Roksz, M-12 Bartłomiej Ogdowski, M-14 Mateusz Socik, M-16 Łukasz Wiśniewski, M-18 – Marcin Piechowski, M-20 – Robert Niewiedziała. Ponadto srebrne medale zdobyli – Zuzanna Moskal (K-10), Zosia Melzer (K-12), Alicja Bielecka (K-14), Michalina Kantecka (K-18), Marta Kozieł (K-20), Wioletta Konkol-Klimczak (K-21), Paweł Lipieński (M-20), Przemysław Olech (M-21), Grzegorz Żurek (M-12). Szymon Melzer (M-14), Paweł Zamojski (M-18). Na najniższym podium stanęli : Natalia Dawidowska, Edyta Wiśniewska i Ewelina Zamojska.

Do zobaczenia na kolejnych trasach  biegu na orientację

Ewelina Zamojska

 

 
Copyright © 2014 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

UKS Siódemka Rumia

 

Siódemka na facebook'u

 

Baltic Cup 2014

Reklama

JWOC 2011

Reklama

Urząd Miasta Rumi

Reklama

UM Rumi dofinansował imprezy organizowane przez UKS "Siódemka" i udział zawodników w zawodach.