JWOC 2011 08.07.2011 RelayPt 2011-07-08 12:55
Preliminary resultscreated by OS2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                       Team                                    Time      Time 


M20  (54/54)    after leg  1  Preliminary results  12 

    1     12 Raido Mitt                 Estonia I                              26:56     26:56 
    2     35 Martin Regborn             Sweden II                              26:59     26:59 
    3     34 Jo Forseth  Indgaard       Norway II                              27:00     27:00 
    4      4 Patrik Waegeli             Switzerland I                          27:01     27:01 
    5      2 Jonas Nordstrom            Sweden I                               27:09     27:09 
    6      6 Michal Hubacek             Czech Republic I                       27:14     27:14 
    7     41 Alan Cherry                Great Britain II                       27:24     27:24 
    8     13 Gene Beveridge             New Zealand I                          27:25     27:25 
    9     37 Lukas Diener               Switzerland II                         27:27     27:27 
   10      8 Kris Jones                 Great Britain I                        27:48     27:48 
   11     36 Mikkel Sorensen            Denmark II                             28:01     28:01 
   11     43 Dmitry Tkachenko           Russia II                              28:01     28:01 
   13     14 Christoph Prunsche         Germany I                              28:02     28:02 
   14     38 Robert Niewiedzia³a        Poland II                              28:03     28:03 
   15     30 Karlis Baltacis            Latvia I                               28:05     28:05 
   16      3 Thor Norskov               Denmark I                              28:07     28:07 
   17      5 Piotr Parfianowicz         Poland I                               28:25     28:25 
   18     42 Toni Saari                 Finland II                             28:50     28:50 
   19     11 Philippe Joly              France I                               28:58     28:58 
   20     10 Alexander Nelyubin         Russia I                               29:07     29:07 
   21     28 Apostol Atanasow           Bulgaria I                             29:09     29:09 
   22      7 Manuel Gassner             Austria I                              29:12     29:12 
   23     15 Marc Serrallonga           Spain I                                29:16     29:16 
   24     29 Eran Segal                 Israel I                               29:56     29:56 
   25     39 Filip Hadac                Czech Republic II                      30:02     30:02 
   26     19 Kostiantyn Shchukin        Ukraine I                              30:15     30:15 
   27     21 Giacomo Zagonel            Italy I                                30:20     30:20 
   28     16 Marcell Horvath            Hungary I                              30:21     30:21 
   29     31 David Franko               Slovakia I                             30:27     30:27 
   30     27 Michael Van Baeen          Belgium I                              30:32     30:32 
   30     51 Tristan Bloemen            Mix RSA/BEL                            30:32     30:32 
   32     47 Oliver Poland              Australia II                           30:33     30:33 
   33     54 Aron Bako                  Mix Hun                                30:46     30:46 
   34      9 Topias Tiainen             Finland I                              31:03     31:03 
   35     45 Tim Robertson              New Zealand II                         31:36     31:36 
   36     18 Pedro Silva                Portugal I                             31:51     31:51 
   37     44 Sergei Rjaboshkin          Estonia II                             31:54     31:54 
   38     17 Max Neve                   Australia I                            31:56     31:56 
   39     46 Ricardo Garcia             Spain II                               31:58     31:58 
   40     23 Giacomo Barbone            USA I                                  31:59     31:59 
   41     20 Victoras Staisiunas        Lithuania I                            32:06     32:06 
   42      1 Martin Vister              Norway I                               32:11     32:11 
   43     48 Gedyminas Morenas          Lithuania II                           32:43     32:43 
   44     22 Rennie Graeme              Canada I                               32:44     32:44 
   45     32 Ramazan Bostanci           Turkey I                               33:12     33:12 
   46     53 Remi Dubois                Mix FRA/IRL                            33:18     33:18 
   47     40 Simon Arbter               Austria II                             33:23     33:23 
   48     49 Ethan Childs               USA II                                 34:06     34:06 
   49     26 Colm Moran                 Ireland I                              35:30     35:30 
   50     24 Hirokazu Osaki             Japan I                                38:16     38:16 
   51     25 Mario Stambuk              Croatia I                              40:47     40:47 
   52     50 Tomohiro Hashimoto         Japan II                               40:54     40:54 
   53     52 Miguel Ferreira            Mix POR/HKG/CRO                        41:24     41:24 
   54     33 Andra Cecilia Anghel       Romania I                              45:27     45:27 



W20  (45/45)    after leg  1  Preliminary results  12 

    1    205 Helena Karlsson            Sweden I                               30:58     30:58 
    2    211 Sabrina Jenzer             Switzerland I                          30:59     30:59 
    3    235 Johanna Olsson             Sweden II                              31:25     31:25 
    4    207 Ingjerd Myhre              Norway I                               31:43     31:43 
    5    208 Vesta Ambrazaite           Lithuania I                            31:54     31:54 
    6    230 Marte Narum                Norway II                              31:57     31:57 
    7    206 Tytti Kirvesmies           Finland I                              31:58     31:58 
    8    202 Adleka Indrakowa           Czech Republic I                       32:03     32:03 
    9    231 Mirjam Hellmueller         Switzerland II                         32:05     32:05 
   10    203 Aleksandra Voytova         Russia I                               32:11     32:11 
   11    232 Zhemal Gareva              Russia II                              32:47     32:47 
   12    239 Charlotte Watson           Great Britain II                       33:51     33:51 
   13    213 Kate Morrison              New Zealand I                          35:00     35:00 
   14    245 Emilie Backschneider       Mix FRA/CAN                            35:03     35:03 
   15    219 Anna Nilsson-Simkovics     Austria I                              35:05     35:05 
   16    238 Jannina Gustafsson         Finland II                             35:06     35:06 
   17    233 Nicoline Klysner           Denmark II                             35:25     35:25 
   18    210 Isia Basset                France I                               35:37     35:37 
   19    240 Katerina Chroma            Czech Republic II                      35:40     35:40 
   20    241 Khrystyna Bogomiagkova     Mix UKR/BLR                            35:54     35:54 
   21    212 Reka Toth                  Hungary I                              35:55     35:55 
   22    201 Ita Klingenberg            Denmark I                              35:56     35:56 
   23    224 Carolina Delgado           Portugal I                             35:57     35:57 
   24    226 Ivana Durcova              Slovakia I                             35:59     35:59 
   25    204 Anna Morawska              Poland I                               36:33     36:33 
   26    218 Ance Rusova                Latvia I                               36:34     36:34 
   27    237 Paulina Ko³odziej          Poland II                              36:51     36:51 
   28    214 Katrin Vinkel              Estonia I                              37:07     37:07 
   29    223 Anastassia Denisova        Belarus I                              37:45     37:45 
   30    209 Rebecca Harding            Great Britain I                        37:48     37:48 
   31    220 Josephine Greiner          Germany I                              37:57     37:57 
   32    234 Selena Metherell           New Zealand II                         38:11     38:11 
   33    227 Liliana Gotseva            Bulgaria I                             39:17     39:17 
   34    217 Olena Fedorova             Ukraine I                              39:20     39:20 
   35    229 Lisa Pacher                Austria II                             39:26     39:26 
   36    216 Viola Zagonel              Italy I                                39:39     39:39 
   37    215 Lilian Burrill             Australia I                            39:58     39:58 
   38    246 Alison Campbell            Mix USA/ITA                            44:31     44:31 
   39    222 Mie Takahashi              Japan I                                46:41     46:41 
   40    243 Violeta Feliciano          Mix ROM/SPA                            46:47     46:47 
   41    236 Jacqui Doyle               Australia II                           47:00     47:00 
   42    221 Salome Van Hoepen          RSA I                                  49:04     49:04 
   43    228 Tori Owen                  Canada I                               54:36     54:36 
   44    244 Chiaki Tanaka              Mix JPN                                59:18     59:18 
   45    225 Humeyra Ozer               Turkey I                             1:04:27   1:04:27