JWOC 2011 08.07.2011 RelayPt 2011-07-08 12:54
Preliminary resultscreated by OS2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                       Team                                    Time      Time 


M20  (53/54)    after leg  2  Preliminary results  12 

    1      7 Robert Merl                Austria I                              41:47   1:10:59 
    2      5 Rafał Podziński            Poland I                               42:43   1:11:08 
    3     13 Matt Ogden                 New Zealand I                          44:15   1:11:40 
    4      2 Richard Olsson             Sweden I                               44:32   1:11:41 
    4     11 Lucas Basset               France I                               42:43   1:11:41 
    6      6 Marek Schuster             Czech Republic I                       44:28   1:11:42 
    7     15 Antonio Martinez           Spain I                                42:32   1:11:48 
    8     30 Raivo Kivlenieks           Latvia I                               44:05   1:12:10 
    9     42 Sami Hamalainen            Finland II                             43:31   1:12:21 
   10     36 Jakob Edsen                Denmark II                             44:21   1:12:22 
   11      4 Florian Schneider          Switzerland I                          45:24   1:12:25 
   12      3 Andreas Boesen             Denmark I                              44:20   1:12:27 
   13      8 Matthew Halliday           Great Britain I                        44:45   1:12:33 
   14     34 Borger Melsom              Norway II                              46:32   1:13:32 
   15     12 Tauno Tiirats              Estonia I                              46:57   1:13:53 
   16     38 Mikołaj Dutkowski          Poland II                              46:31   1:14:34 
   17     10 Gleb Tikhonov              Russia I                               45:29   1:14:36 
   18     43 Dmitry Danilchenkov        Russia II                              46:39   1:14:40 
   19     37 Robin Brodmann             Switzerland II                         47:26   1:14:53 
   20     35 Christian Tingstrom        Sweden II                              48:05   1:15:04 
   21      1 Yngve Skogstad             Norway I                               43:03   1:15:14 
   22     14 Franz Cruse                Germany I                              48:34   1:16:36 
   23      9 Jesse Laukkarinen          Finland I                              47:40   1:18:43 
   24     20 Dovydas Mickus             Lithuania I                            48:09   1:20:15 
   25     41 Jonathan Crickmore         Great Britain II                       52:54   1:20:18 
   26     39 Daniel Wolf                Czech Republic II                      50:19   1:20:21 
   27     45 Scott McDonald             New Zealand II                         48:46   1:20:22 
   28     16 Krisztian Liszka           Hungary I                              50:18   1:20:39 
   29     31 Tomas Musinsky             Slovakia I                             50:20   1:20:47 
   30     28 Valentin Kirilov           Bulgaria I                             52:00   1:21:09 
   31     29 Guy Sabo                   Israel I                               51:22   1:21:18 
   32     46 Pol Fafols                 Spain II                               49:22   1:21:20 
   33     27 Benjamin Hofmans           Belgium I                              53:00   1:23:32 
   34     48 Algirdas Bartkevicius      Lithuania II                           51:08   1:23:51 
   35     44 Rene Post                  Estonia II                             52:00   1:23:54 
   36     21 Nicola Manzoni             Italy I                                54:31   1:24:51 
   37     47 Oscar McNulty              Australia II                           54:30   1:25:03 
   38     40 Xander Berger              Austria II                             51:49   1:25:12 
   39     18 Luis Silva                 Portugal I                             53:30   1:25:21 
   40     17 Joshua Blatchford          Australia I                            54:43   1:26:39 
   41     19 Sergii Biloshytskyi        Ukraine I                              56:56   1:27:11 
   42     23 Nathan Lyons               USA I                                  55:42   1:27:41 
   43     51 Bradley Lund               Mix RSA/BEL                            57:23   1:27:55 
   44     32 Alican Ozturk              Turkey I                               59:48   1:33:00 
   45     22 Graham Ereaux              Canada I                             1:01:13   1:33:57 
   46     26 Cillin Corbett             Ireland I                              59:54   1:35:24 
   47     33 Daniel Barkasz             Romania I                              51:51   1:37:18 
   48     49 Carl Underwood             USA II                               1:03:35   1:37:41 
   49     50 Yoichi Shinbo              Japan II                               57:08   1:38:02 
   50     25 Matija Razum               Croatia I                            1:00:35   1:41:22 
   51     52 Tsung Ming Lo              Mix POR/HKG/CRO                      1:00:24   1:41:48 
   52     53 Jack Millar                Mix FRA/IRL                          1:11:20   1:44:38 
   53     24 Takamasa Kanno             Japan I                              1:10:43   1:48:59 



W20  (44/45)    after leg  2  Preliminary results  12 

    1    205 Linea Martinsson           Sweden I                               37:10   1:08:08 
    2    206 Mira Kaskinen              Finland I                              37:22   1:09:20 
    3    207 Maren Jansson Haverstad    Norway I                               38:23   1:10:06 
    4    203 Dina Ibragimowa            Russia I                               38:51   1:11:02 
    5    202 Denisa Kosova              Czech Republic I                       39:01   1:11:04 
    6    231 Andrea Koch                Switzerland II                         39:02   1:11:07 
    7    235 Victoria Ernstsson         Sweden II                              39:46   1:11:11 
    8    219 Julia Bauer                Austria I                              37:03   1:12:08 
    9    211 Lisa Holer                 Switzerland I                          41:14   1:12:13 
   10    230 Therese Haare              Norway II                              40:30   1:12:27 
   11    201 Emma Klingenberg           Denmark I                              37:49   1:13:45 
   12    238 Sari Antonen               Finland II                             39:13   1:14:19 
   13    208 Ona Jaugelaite             Lithuania I                            42:46   1:14:40 
   14    233 Stine Hagner               Denmark II                             39:54   1:15:19 
   15    213 Jaime Goodwin              New Zealand I                          40:23   1:15:23 
   16    218 Sabine Tilta               Latvia I                               40:44   1:17:18 
   17    204 Natalia Ewiak              Poland I                               40:48   1:17:21 
   18    240 Petra Pavlovcowa           Czech Republic II                      41:50   1:17:30 
   19    210 Fanny Roche                France I                               41:59   1:17:36 
   20    209 Julia Blomquist            Great Britain I                        40:43   1:18:31 
   21    241 Mariya Boyko               Mix UKR/BLR                            42:54   1:18:48 
   22    237 Jolanta Kołosińska         Poland II                              43:04   1:19:55 
   23    224 Mariana Moreira            Portugal I                             45:54   1:21:51 
   24    239 Lucy Butt                  Great Britain II                       49:22   1:23:13 
   25    229 Laura Ramstein             Austria II                             43:59   1:23:25 
   26    214 Sigrid Ruul                Estonia I                              46:32   1:23:39 
   27    220 Resi Rathmann              Germany I                              48:10   1:26:07 
   28    223 Yuliya Tsvirbut            Belarus I                              48:26   1:26:11 
   29    232 Alina Sabirova             Russia II                              53:34   1:26:21 
   30    217 Viktoriia Sukharevska      Ukraine I                              48:35   1:27:55 
   31    216 Claudia Zanetel            Italy I                                49:02   1:28:41 
   32    227 Martina Dzhulieva          Bulgaria I                             49:58   1:29:15 
   33    212 Vanda Kinde                Hungary I                              53:26   1:29:21 
   34    245 Emily Ross                 Mix FRA/CAN                            54:21   1:29:24 
   35    243 Patricia Carausan          Mix ROM/SPA                            47:54   1:34:41 
   36    246 Lucia Curzio               Mix USA/ITA                            50:17   1:34:48 
   37    226 Ludmila Sokolova           Slovakia I                             58:54   1:34:53 
   38    215 Krystal Neumann            Australia I                          1:03:02   1:43:00 
   39    221 Stephanie Courtnage        RSA I                                  56:26   1:45:30 
   40    234 Anna Gray                  New Zealand II                       1:08:41   1:46:52 
   41    222 Saho Miyakawa              Japan I                              1:00:24   1:47:05 
   42    236 Claire Butler              Australia II                         1:02:06   1:49:06 
   43    228 Kendra Murray              Canada I                             1:05:04   1:59:40 
   44    244 Natsuki Yamagashi          Mix JPN                              1:49:25   2:48:43