foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Zaproszenie na Misteria 2016

Zapraszamy na Kalwarię Wejherowską na przeżywanie Wielkiego Tygodnia.

Rozpoczynamy w Niedzielę Palmową Uroczystym Wjazdem do Jerozolimy Kaszubskiej o godz. 10:00 pod Bramą Oliwską.

Następnie dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w Misterium Wielkopiątkowym, w Niedzielę Palmową odgrywane będzie Misterium Drogi Krzyżowej o godz. 15:00 przy Pałacu Piłata.

Nowością w tym roku będzie Misterium Wielkiego Czwartku - Droga Pojmania. Początek w kościele klasztornym oo. Franciszkanów. o godz. 16:00

Misterium Wielkiego Piątku o godz. 10:00 - rozpoczynamy przy Pałacu Piłata. 

Śpiewy Kalwaryjskie

Obchodom Kalwaryjskim od wieków towarzyszą śpiewy, które są ściśle związane z rozważanymi tajemnicami Męki naszego Pana. W sobotę 12 marca w godzinie Miłosierdzia o 15:00 w kaplicy Trzech Krzyży odbędzie się nagranie pieśni. Wraz z zakonem oo. Franciszkanów pragniemy uwiecznić pieśni, aby w przyszłości możliwe było ich propagowanie i zachęcanie pielgrzymów do włączania się w ten rodzaj modlitwy na Kalwaryjskich wzgórzach.

Misterium Wielkiego Czwartku

Czeka nas pracowity Wielki Post. W tym roku po raz pierwszy pragniemy uświetnić Obchody Kalwaryjskie Wielkiego Czwartku. Z tego powodu prowadzimy nabór.  Szczególnie poszukujemy mężczyzn do obsadzenia ról apostołów i żołnierzy żydowskich. Już teraz zapraszamy, wkrótce w zakładce Próby szczegóły naszych spotkań.

Obchody Kalwaryjskie w Wielki Czwartek rozpoczną się o godz. 16:00 w kościele franciszkańskim pw. św. Anny w Wejherowie.

Próby do Misterium 2016

Próby do Misterium odbywać się będą we wtorki i czwartki w WCK - Filharmonii Kaszubskiej o godz. 18:00.

Zapraszamy!

Verba Sacra

Już po raz trzynasty odbyło się widowisko Verba Sacra z czytaniem tekstów Biblii po kaszubsku. Tym razem zaprezentowane zostały fragmenty Księgi Wyjścia. Czytała jak zwykle p. Danuta Stenka, muzykę skomponował znany nam bardzo Cezary Paciorek, śpiew to również osobowość naszego regionu - Maciej Miecznikowski. Misternicy Kaszubscy już po raz drugi zostali poproszeni o zaprezentowanie scenek pantomimicznych do czytanego tekstu.

Copyright 2017  Misternicy Kaszubscy