"Cała Polska biega z mapą" - 7 maja 2016

foto1
Sport
foto1
Las
foto1
Zabawa
foto1
Przygoda
foto1
Bieg na Orientację
Witamy na stronie klubu UKS Siódemka Rumia


Las-Kompas

Cykliczne treningi otwarte dla każdego.

Więcej

Cała Polska Biega Z Mapą

Ogólnopolska akcja promująca bieg na orientację. Zapraszamy do Rumi,

Więcej

Puchar Bałtyku 2020

Największe międzynarodowe zawody na orientację w północnej Polsce.

Więcej

Rumia

Miasto, które nas wspiera.

Więcej

Rumia -  7 maja - stadion miejski MOSiR przy ul. Mickiewicza godz. 10.00-12.00 - "Cała Polska biega z mapą".

Podsumowanie Pucharu Rumi w biegu na orientację 2015/2016. Ok. godz. 12.00 wręczenie nagród. Zapraszamy wszystkich uczestników do wspólnej zabawy.

Dla każdego będzie niespodzianka oraz losowanie drobnych upominków.

 

 

Zielony sport, bo tak często się go określa, to dyscyplina wciąż mało popularna w naszym kraju. Nie ulega wątpliwości, że to wyjątkowa forma biegania. 7 maja, w 24 miastach w całym kraju ok. 4 tys. osób pobiegnie, po raz pierwszy w swoim życiu, na orientację. 7 maja Cała Polska biega z mapą.

 

Cała Polska biega z mapą – po raz szósty!

Akcja Cała Polska biega z mapą jest organizowana już po raz szósty. Z każdym rokiem przyłączają się kolejne miasta, które chcą promować tą szczególną formę biegania. Każdy, kto tego dnia pojawi się na starcie biegu będzie mógł zupełnie za darmo spróbować swoich sił w biegu na orientację i wystartować w prawdziwych zawodach.

O co chodzi z tą mapą?

Przypomnijmy. Bieg na orientację to bardzo popularna w Skandynawii forma biegania, która opiera się na pracy z mapą. Zawodnik na starcie dostaje specjalną, bardzo dokładną mapę terenu - zaznaczony jest na niej trójkąt, który oznacza start. Od niego wiedzie linia do kolejnych kółek, które oznaczają punkty kontrolne. Obecność na nich potwierdza się za pomocą elektronicznego czipa, który zapisuje również międzyczasy ze wszystkich punktów kontrolnych. Wygrywa oczywiście ten, kto najszybciej przebiegnie trasę - trzeba jednak pamiętać, że wymogiem sklasyfikowania jest zaliczenie wszystkich punktów w odpowiedniej kolejności!

Jak mogę wziąć udział?

Nie ma nic prostszego! Nie musisz się wcześniej zapisywać, nie musisz przychodzić na jedną, sztywną godzinę. Mało tego, nie musisz nawet za to płacić. Po prostu załóż wygodne buty i spotkaj się z nami w sobotę na stadionie miejskim MOSiR w Rumi przy ul. Mickiewicza! Na miejscu wypożyczymy Ci elektroniczny czip, a ekipa profesjonalistów wytłumaczy, o co dokładnie chodzi w biegu na orientację. Trasy są tak przygotowane, aby każdy - niezależnie od kondycji czy orientacji w terenie - nie miał problemu z ich pokonaniem!

Czekamy na Ciebie!

Baltic Cup 2020

Baltic Cup 2020

Program Klub 2020

UKS "Siódemka" Rumia jest beneficjentem programu Klub edycja 2020 finansowanego ze środków  Ministerstwa Sportu i Turystyki

Puchar Rumi

Sponsorzy

Lasy Państwowe

Ekodolina

ATC

Pewik